Haber

Antalya’da Özel Halk Otobüsünde Klima Tartışması

Antalya’da özel halk otobüsü şoförü ile yolcular arasında klimanın açılmaması üzerine tartışma çıktı. Tartışma, sürücünün aracı durdurup devam edeceğini söylemesiyle alevlendi. O anlar yolcuların cep telefonu kameralarına yansıdı.

Hava sıcaklığının 40 derecenin üzerine çıktığı Antalya’da yolcular, bazı özel halk otobüslerinin çalışmamasından ya da klimasının yetersiz olmasından şikayetçi. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaşılan özel halk otobüsündeki yolcular, sürücünün aşırı ısınma nedeniyle aracın klimasını açmadığını savundu. Dolu dolu otobüste hamile ve yaşlıların olduğunu söyleyen yolcular, sürücünün aracı durdurup hareket etmemesi üzerine daha da sinirlendi.

“Yaşlılar var, hamileler var”

Yolculardan biri, “Ya devam edin ya da polisi arayacağım. Madem ileri gitmiyorsunuz, araç tahsis edeceksiniz, buradaki herkesin ücretini ödeyeceksiniz. Kendi kafanıza göre iş yapamazsınız” dedi. bir başka yolcu ise “Bu kadar kişinin hakkı sende. Burada yaşlılar var, hamileler var. Sen nasıl birisin?

Yolcuların bu mağduriyetleri cep telefonu kamerasına yansıdı.

klimalar yetersiz

Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan, “Otobüslerimizin kapıları iki taraftan açıldığında içerideki soğuk hava dışarı çıkıyor. Tüm şoförlerimizi klimaları açmaları konusunda uyarıyoruz. her gün sabah.Üstelik şoförlerimiz maaşlı çalışıyorlar.Akaryakıt sorunu var.Sorun yok. Şoförlerimiz klimayı neden açmasın? Vatandaşla neden karşı karşıya gelsinler? Şoförlerimizle ilgili yetki büyükşehir belediyemizdedir. Belediyemiz isterse zabıta ile kontrol edebilir. Şoförlerimiz klima bozulursa yolculuğa çıkmak istemiyor. Onu çıkaramayız. Bazen bizi klimanın açık olduğuna inandıramazlar. Hava sıcaklığından dolayı klimalar yetersiz kalıyor.” diye konuşuyor. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu